Transport Kolejowy Chojnice

Transport kolejowy polega na przewożeniu towarów do punktu docelowego pojazdami kolejowymi. Wykorzystuje się go przede wszystkim do tranzytu dużej ilości towarów wielkogabarytowych, np. węgla z kopalni, kruszywa, choć z powodzeniem można również w ten sposób transportować towar drobnicowy. Przewóz kolejowy sprawdza się również w przypadku dużych odległości, gdy towar musi zostać przetransportowany, np. z Chin do Europy.

Transport kolejowy – zalety

Jedną z głównych zalet transportu kolejowego jest duża ładowność. Koleją można przewozić pełne kontenery towaru o sporej wadze oraz przesyłki niebezpieczne. Co więcej, jest on tańszy od, np. transportu lotniczego i szybszy od transportu drogą morską. W wielu przypadkach jest to jeden z bardziej opłacalnych rodzajów przewozu materiałów. W Europa Logistics zajmujemy się organizacją i koordynacją transportu kolejowego. Pomagamy firmom zewnętrznym z wielu branż przewieźć gotowe wyroby, maszyny, półfabrykaty, materiały budowlane i surowce płynne. 

Rodzaje transportu kolejowego

Można wyróżnić kilka rodzajów transportu kolejowego.

  • Transport kolejowy pełnowagonowy – inaczej nazywany transportem konwencjonalnym. Jest to podstawowy rodzaj transportu kolejowego, dzięki któremu można przewozić praktycznie każdy towar. Sprawdza się przede wszystkim w przypadku transportu dużej liczby ładunków, np. węgla, cieczy, paliw, zbóż.
  • Transport kolejowy kontenerowy (multimodalny) – przewóz odbywa się na otwartych platformach, na których umieszcza się kontenery. Bardzo często stanowi uzupełnienie morskiego. Wykorzystanie transportu multimodalnego pozwala na redukcję kosztów i na maksymalne uproszczenie wszystkich procedur.
  • Transport kolejowy drobnicowy – wykorzystuje się go w przewozie towarów drobnicowych z jednego terminala na drugi.

Transport kolejowy – kiedy się zdecydować?

Transport kolejowy towarów jest szczególnie polecany w przypadku długich tras, gdy konieczne jest przewiezienie dużej liczby kontenerów. Co więcej, dużą zaletą transportu jest kompatybilność intermodalna. Kontenery są kompatybilne z transportem drogowym i morskim. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. Zajmujemy się organizacją i koordynacją transportu kolejowego.