Logistyka w Transporcie krajowym i międzynarodowym

Logistyka to nasza specjalność! Wieloletnie doświadczenie umożliwia nam organizację i obsługę dowolnego typu transportu – lądowy, wodny, lotniczy, intermodalny. Świadczymy usługi dla firm
z całej Polski, które działają w dowolnej branży. Zajmujemy się logistyką transportu dowolnego ładunku do dowolnego miejsca na świecie.

Więcej o współpracy

Logistyka

Poznaj naszych zadowolonych Klientów!

Logistyka w trzech krokach

Logistyka to dobra organizacja od pierwszych chwil przyjęcia zlecenia oraz stały monitoring wszystkich elementów transportu aż do jego zakończenia. W celu zapewnienia jak najlepszego wykonania usługi przygotowujemy analizę różnych sposobów transportowania ładunków. Wykorzystujemy wszystkie dostępne możliwości organizacyjne oraz stale kontrolujemy każdy etap zlecenia.

Współpracujemy z naszymi Klientami, oferując wsparcie – zarówno techniczne, jak i merytoryczne. Pomagamy znaleźć błędy lub luki w działaniu wewnętrznego systemu logistycznego oraz usprawnić działanie przedsiębiorstwa, poprzez wprowadzenie nowoczesnych narzędzi i rozwiązań biznesowych.

Organizacja transportu wiąże się z licznymi formalnościami, które są czasochłonne. Nasi Klienci nie muszą się nimi martwić. Ponieważ sami zajmujemy się pozyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń i innych potrzebnych dokumentów, które umożliwią sprawne przeprowadzenie transportu ładunku.

1

Przedsiębiorstwo

Koordynowanie zadań logistycznych. Pomoc w realizacji strategicznych celów oraz planowanych wyników finansowych. Wsparcie merytoryczne i techniczne.

2

Transport

Zarządzanie dostawami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Wybór najlepszego sposobu transportu. Maksymalne wykorzystanie wszystkich możliwości organizacyjnych.

3

Magazyn

Optymalizacja działania magazynów Klienta oraz – w razie potrzeby – dostosowanie ich pracy do aktualnych dostaw. Udostępnienie powierzchni magazynowych.

1.2.3

Dlaczego warto wybrać naszą logistykę?

Doświadczenie

Firma Europa Logistics istnieje od 2016 roku.  Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych pracowników, którzy mają odpowiednie kwalifikacje do pracy w logistyce – dobrze zorganizowani, radzący sobie z najtrudniejszymi zadaniami nawet
w stresujących sytuacjach, znający realia pracy w wielu branżach.

Transport

Nasza firma zajmuje się logistyką
w każdej branży. Obsługujemy firmy produkcyjne, budowlane, przedsiębiorstwa usługowe oraz wiele innych. Cały czas jesteśmy otwarci na nowe zadania! Rozwój gospodarczy i pojawiające się nowe branże to dla nas nie problem, ale kolejne wyzwania!

Obszar działania

Przyjmujemy zlecenia od Klientów
z całej Polski dotyczące logistyki transportu do dowolnego miejsca
w kraju, Europie lub na świecie. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie ponieważ wymaga ono dokładnej analizy, wyboru najlepszego środka transportu i trasy przewozu ładunku.

Ładunek

Zapewniamy logistykę dowolnego typu transportu. Obsługujemy transport fabrykatów i półproduktów dla firm. Zapewniamy sprawny transport konstrukcji dowolnych rozmiarów oraz przewóz surowców płynnych i logistykę transportu ponadnormatywnego.
Obsługujemy przewóz gotowych produktów do dowolnego miejsca na świecie.

Rodzaj transportu

Obsługujemy każdy tryb transportu. Przy jego wyborze bierzemy pod uwagę potrzeby Klienta, rodzaj ładunku, koszty i miejsce docelowe. Zapewniamy logistykę w transportach lądowych, morskich i wodnych śródlądowych. Zajmujemy się również organizacją transportów lotniczych, kolejowych i intermodalnych.

Magazyn

Uczestniczymy w procesie planowania pracy magazynów, kontroli przepływu surowców i gotowych produktów. Koordynujemy działania i pomagamy w optymalizacji pracy działu magazynowego, tak aby była ona dostosowana do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa.

Bezpieczeństwo w logistyce

Bezpieczeństwo w transporcie to kluczowy element organizowanych przez nas operacji logistycznych. Każde przewożone dobro, niezależnie od jego charakteru czy wartości, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, aby dotarło na miejsce bez uszczerbku. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, zwracamy uwagę na kilka kluczowych aspektów.

Przede wszystkim, ważna jest odpowiednia identyfikacja ładunku. Znając jego właściwości, możemy dostosować sposób jego przewozu. Kolejnym elementem jest odpowiedni dobór pracowników. Ekipa, która ma do czynienia z ładunkiem, jest zawsze przeszkolona zarówno w zakresie obsługi konkretnej przesyłki, jak i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w transporcie. Wiedza ta pozwala nie tylko na zabezpieczenie towaru, ale także dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi biorących udział w procesie transportu.

Nie mniej istotna jest kwestia wyboru odpowiedniego środka transportu. Każdy rodzaj transportu ma swoją specyfikację, która może wpływać na stan przewożonego ładunku. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie środki zabezpieczające oraz monitorować stan techniczny pojazdów.

Wreszcie, nie można zapominać o aspekcie zewnętrznym – warunkach atmosferycznych, stanu dróg czy innych czynników mogących wpłynąć na bezpieczeństwo transportu. Dlatego stale analizujemy sytuację na trasie oraz jesteśmy gotowi do szybkiej reakcji w przypadku nieprzewidzianych okoliczności.

Mówią o nas

"Europa Logistics to firma w pełni godna polecenia, charakteryzuje się pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Ładunki są dostarczane zgodnie z ustalonym terminem. Serdecznie polecam!"

Kuracjusz Kazimierz Gacek