Transport intermodalny

Transport intermodalny polega na przewożeniu towaru przy wykorzystaniu więcej niż jednego środka transportu, używając wyłącznie jednej jednostki ładunkowej. Przewóz ten uważany jest za jeden z korzystniejszych finansowo, ponieważ wystarczy przenieść jednostkę ładunkową wraz z towarem na inny pojazd, bez konieczności rozładunku materiałów oraz kolejnego ich załadunku.

Transport intermodalny – najważniejsze zalety

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety transportu intermodalnego.

  • Jest ekologiczny, nie sprzyja emisji CO2.
  • Idealny do przewozu ciężkich towarów, gdyż na jednym kontenerze można zmieścić do 26 ton. Jednorazowo można zatem przewieźć o wiele więcej ładunku.
  • Bardzo często jest konkurencyjny cenowo, redukuje koszty w przypadku niektórych kierunków, zazwyczaj tych odległych, np. z Azji do Europy, nawet o połowę.
  • Nie jest podatny na sezonowość. Jest to bardzo ważna cecha dla klientów, doceniających stabilność cen.
  • Zmniejsza się ryzyko uszkodzenia towaru, gdyż ten nie jest wyjmowany z kontenerów.

 

Zajmujemy się organizowaniem bezpiecznego transportu intermodalnego dla firm i osób prywatnych. Optymalizujemy koszty i skracamy do minimum czas dostawy.

Kiedy warto zdecydować się na transport intermodalny?

Na transport intermodalny powinny zdecydować się firmy lub osoby prywatne, które chcą przewieźć ładunki niebezpieczne, chłodnicze czy też nietypowe. Dzięki temu, że przewóz odbywa się różnymi środkami transportu, można znacznie ograniczyć ryzyko opóźnienia dowozu towaru, straty czy też uniknąć niechcianej awarii. 

Co więcej, transport intermodalny daje możliwość przewozu aż 26 ton ładunku na jednym kontenerze. Jest to zgodne z przepisami, które dopuszczają wyższe DMC zestawów. Zwiększona waga towaru jest możliwa na całej relacji przewozu, na ciężarówce, statku czy też w pociągu. 

Transport intermodalny opłaca się w wielu sytuacjach, szczególnie gdy istnieje potrzeba przewożenia towarów na dużą odległość. Rozwiązanie to znacznie obniża koszty paliwa, a także generuje niższe opłaty za eksploatację pojazdów. Łączenie różnych rodzajów transportów pozwala zoptymalizować budżet firmy. 

Jesteś zainteresowany organizacją bezpiecznego transportu intermodalnego? Zachęcamy do kontaktu z nami. Świadczymy usługi organizacji przewozu ładunków.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.